4 PRAWDY, KTÓRE ZMIENIĄ TWOJE ŻYCIE

PIERWSZA PRAWDA

Bóg jest bliżej
niż myślisz

Bóg nie jest zaskoczony ani obrażony tym, co robisz. Nie czeka na twoje potknięcia, by wymierzyć karę. Nie chce cię kontrolować – chce być przyjacielem. Zależy Mu na tobie, tak bezinteresownie. Marzy o tym, byś chciał Go poznać i dzielić się swoją codziennością jak z najbliższą osobą. Ma dla ciebie naprawdę wspaniałe rzeczy! Kocha cię Ten, który ma i może wszystko. A ty, marzysz o czymś, prawda?

„Ja przyszedłem, aby owce miały życie i to życie w całej pełni”.
Ewangelia Jana 10:10

DRUGA PRAWDA

Bóg zrobił więcej niż myślisz

Bóg jest święty, a ludzie nie. Chodzi o to staroświeckie i niewygodne słowo „grzech”. To coś, co sprawia, że relacja człowieka z Bogiem nie byłaby możliwa, gdyby nie to, że Jezus postanowił wziąć na siebie winy nas wszystkich. Twoje też. On poddał się karze i umarł w twoim imieniu. Zrobił to niezależnie od tego, czy przyjmujesz to do wiadomości, czy nie. Ryzykant! Ale prawdziwa miłość często ryzykuje i nie kalkuluje. On dał się zabić, żebyś mógł być blisko Boga. I żyć PEŁNIĄ życia.

„Bóg bowiem tak bardzo ukochał świat, że dał swego Jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”.
Ewangelia Jana 3:16

TRZECIA PRAWDA

Bóg rozumie lepiej niż myślisz

„Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom, aby się ktoś nie wynosił”
List do Efezjan 2:8-9

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego Jezus zdecydował się umrzeć za Ciebie na krzyżu? To proste – żeby dać ci prawdziwą wolność! WOLNOŚĆ od grzechu, samooskarżenia, smutku, krytycyzmu. WOLNOŚĆ od negatywnych myśli, choroby, niedostatku. WOLNOŚĆ od samotności. Uwierz w to. Naprawdę możesz zacząć wszystko od nowa.

„Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”.
Ewangelia Jana 14:6

Jeśli dalej to czytasz, to naprawdę super – jeszcze tylko ostatnia rzecz.

CZWARTA PRAWDA

Bóg jest zainteresowany tobą bardziej niż myślisz

"Bo wiara płynąca z serca zapewnia sprawiedliwość, a jej wyznanie ustami zapewnia zbawienie." -  List do Rzymian 10:10

Jeśli wierzysz, że śmierć Jezusa nie była bez sensu, że ma znaczenie dla Twojego życia – powiedz to głośno. Uwierz w to, co Bóg dla ciebie zrobił: umarł i zmartwychwstał, żebyś mógł być zbawiony. Możesz pomodlić się tymi prostymi słowami:

Dobry Boże, dziękuję Ci za Twoją miłość i za to, że zawsze chcesz mojego dobra. Przepraszam za wszystkie moje grzechy, upadki i obojętność wobec Ciebie.

Dziękuję Ci Panie Jezu, że zdecydowałeś się umrzeć na krzyżu za moje grzechy. Wierzę, że pokonałeś śmierć i wszystkie dzieła diabła. Wierzę, że zmartwychwstałeś i żyjesz.

Proszę Cię, przejmij kontrolę nad każdą dziedziną mojego życia. Jezu, wyznaję Cię dzisiaj moim Panem i Zbawicielem!

Proszę Cię o Twojego Ducha Świętego, aby mnie prowadził i pomógł mi być Twoim dzieckiem. Dziękuję Ci, Panie! AMEN!