KIM JEST NICK?

Buty w szafie

W wyniku choroby genetycznej nie ma rąk ani nóg, ale ma za to doskonałe poczucie humoru, ogromną pasję do życia, piękną żonę i czworo dzieci. W dzieciństwie miał myśli samobójcze, borykał się z depresją, samotnością i brakiem nadziei, zadręczał się, że nikt go nie pokocha ani nie zatrudni. Realnie patrząc, jego obawy były uzasadnione. W swojej bestsellerowej książce „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” wspomina, że przez długi czas nie wierzył, że może choćby w najmniejszym stopniu decydować o tym, jak potoczy się jego los. Był przekonany, że jego ciało do niczego się nie nadaje.

Po prostu nie masz kończyn

Jednak w wieku 15 lat zmienił swoje podejście do życia. Dzięki mądrości i zaangażowaniu swoich rodziców postanowił żyć pełną parą – mimo swoich fizycznych ograniczeń. Uwierzył, że z Bogiem może wszystko, a jego życie ma sens i cel. Mama Nicka, która początkowo nie mogła pogodzić się z niepełnosprawnością syna, postanowiła, że zrobi wszystko, by chłopak zakosztował radości życia. „Nick, musisz się bawić z normalnymi dziećmi, bo jesteś normalny. Po prostu nie masz rąk i nóg – tyle!” – powiedziała mu pewnego dnia. W końcu doprowadziła do tego, że był pierwszym niepełnosprawnym dzieckiem w Australii, które uczęszczało do szkoły publicznej.

Życie w pełni

Dziś przemawia do milionów ludzi, pisze bestsellery, aktywnie udziela się w mediach społecznościowych – fanów na Facebooku ma więcej niż Robert Lewandowski! Gra na perkusji, wędkuje, pływa, jeździ na deskorolce i surfuje. Ma 36 lat i piękną rodzinę. Z pochodzenia jest Serbem, urodził się w Australii, obecnie mieszka w Kalifornii. Jest mówcą motywacyjnym i autorytetem dla ludzi na całym świecie, a także założycielem i prezesem fundacji non-profit Life Without Limbs, która niesie Ewangelię i realną pomoc osobom potrzebującym.

Nieograniczone możliwości

Podobno w szafie trzyma parę butów. Wierzy, że pewnego dnia będzie mógł w nich chodzić. A co, jeśli nie? Nic. Dalej chce inspirować ludzi, by nigdy się nie poddawali i nie skupiali na swoich ograniczeniach. Jeśli Bóg w tak niesamowity sposób używa człowieka bez rąk i nóg, pomyśl tylko, co może zrobić z Tobą!

SPOTKANIE Z NICKIEM VUJICICIEM JUŻ 2 CZERWCA 2019 NA STADIONIE WROCŁAW!
DARMOWE WEJŚCIÓWKI SĄ DOSTĘPNE NA EBILET.PL

fb
yt
in
corss